Jak już wiadomo w przyszłym roku nie będzie można odpisać 1% podatku na konkretną osobę, będącą pod opieką organizacji pożytku publicznego. W związku z tym, że wiele zawdzięczamy starym przepisom, umieszczam Apel o spowodowanie zmian w tych nowych przepisach (apel pochodzi ze strony Natalki). My to może sobie jeszcze jakoś poradzimy, ale są inne dzieci i ich rodzice, którym brakuje środków do życia, jako takiego, a co dopiero do zapewniania swoim dzieciom "ekstra" rehabilitacji, czy pomocy w tym zakresie.
Zwracam się do Was więc z prośbą, o potraktowanie sprawy poważnie. Ja już wysłałam pismo do posłą na którego głosowałam…
Apel:
Szanowni Internauci, Rodzice Dzieci Niepełnosprawnych, Osoby Niepełnosprawne i Wszyscy Ludzie Dobrych Serc, chcący pomóc
Aktualnie obowiązująca ustawa o podatku doch. od osób fizycznych uniemożliwia przekazywanie przez Was 1% Waszego podatku dochodowego wybranym przez Was osobom – podopiecznym Organizacji Pożytku Publicznego. Jeśli uważacie, że trzeba to zmienić, to – wykorzystując internet – prosimy:
a/ zwrócicie się – jako Wyborcy – do Waszych Parlamentarzystów (tu jest ich lista uzależniona od okręgu wyborczego; po kliknięciu nazwiska posła pojawi się ikona poczty, pod którą jest ukryty adres mailowy: http://www.sejm.gov.pl/poslowie/okregi6.htm)przesyłając im poniższy tekst z prośbą o spowodowanie zmiany w ustawie w przyszłości oraz prośbę – propozycję wykorzystania aktualnych rozwiązań prawnych, tak aby było możliwe przekazanie 1% ze wskazaniem osoby w rozliczeniu PIT za 2007 rok,
Tekst dla Rodziców dzieci niepełnosprawnych
Tekst dla pozostałych Podatników
PROSZĘ UZUPEŁNIĆ W WYSYŁANYM TEKŚCIE DANE OSOBOWE WŁASNE I POSŁA ORAZ POPRAWIĆ FORMĘ JĘZYKOWĄ OZNACZONĄ KOLOREM CZERWONYM
b/ proście swe rodziny, znajomych o przesyłanie powyższych próśb do ich parlamentarzystów,
c/ nagłaśniajcie powyższe rozwiązanie i prośby na forach internetowych, kontaktujcie się ze znanymi Wam mediami w tej samej sprawie.
STWÓRZMY NACISK MAILOWO-MEDIALNY NA DECYDENTÓW –
MIEJMY WPŁYW NA NASZĄ RZECZYWISTOŚĆ!
ZBLIŻA SIĘ CZAS ROZLICZANIA PIT 2007!