Zmiana Fundacji

Z powód nie do końca mi znanych dostaliśmy pismo z Fundacji w której Julia miała subkonto pismo z wypowiedzeniem umowy/porozumienia. 

Wypowiedzenie porozumienia wiąże się z tym, że w tym roku Julka nie może w tej fundacji gromadzić środków z 1% podatku. Na szczęście udało nam się w ciągu kilku dni podpisać porozumienie z Fundacją „Żyć bezpiecznie”, która chętnie nas przygarnęła. Może Was trochę zmylić fakt, że jest to fundacja wspierająca policję, ale nasza rodzina ma w genach policyjną krew… 🙂

W związku z powyższym, jeśli ktoś już rozlicza się z fiskusem i chciałby przekazać 1% podatku dla Julki może to uczynić wykorzystując poniższe dane:

Fundacja „Żyć bezpiecznie” OPP

KRS 0000142391, NIP 583 28 07 767

80-958 Gdańsk, ul. Bogusławskiego nr 2 lok 52, 

Cel szczegółowy: „JULIA BARTCZAK

Wszystkim darczyńcom Julki DZIĘKUJEMY i zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej.

Jednoprocentowo…

Pozdrawiam Was noworocznie! Niech Wam szczęście i zdrowie dopisuje w tym 2011 roku!

Chciałabym zakłócić nie co karnawałowy czas tym postem podatkowym, a dokładnie jednoprocentowym 🙂

Dzięki ubiegłorocznej zbiórce z 1% (zebrało się ok.6 tysięcy zł) na
subkoncie w fundacji Julia ma przez cały rok zabezpieczoną rehabilitację
i zajęcia z logopedą.

W tym roku Jula została też zaopatrzona w
nowy, większy wózek, bo z pierwszego wyrosła. Wózek kosztował blisko 10
tysięcy zł, ale na koncie fundacji czekały na niego pieniążki jeszcze z
poprzedniego roku. Mniejszy wózek postanowiliśmy za zgodą fundacji użyczyć kolejnemu dzieciaczkowi na respiratorze z naszego rejonu.

(zdjęcie nowego siedziska z podstawą jezdną domową – podstawy na dwór jeszcze nie trenowaliśmy, bo musimy do niej dorobić porządną półkę na sprzęt):

Także w tym roku prosimy Was o wsparcie Julki 1% ze swojego podatku.
To jedyne źródło wsparcia z jakiego korzystamy. Naszym głównym celem
jest zachowanie ciągłości zajęć terapeutycznych (od 400 do 900zł
miesięcznie) oraz zakup specjalistycznych programów komputerowych
wspomagających komunikację (od 250zł do kilku tysięcy).

W zakładkach umieściłam linki do naszego apelu z instrukcją jak przekazać 1% dla Julii.
 
Dziękujemy
Wam wszystkim z całego serca za to WSZYSTKO co od Was otrzymaliśmy i otrzymujemy!!!

Przyjaciel Michała – Patryk

Na prośbę mamy Michałka, którego pożegnaliśmy w lipcu tego roku zamieszczam apel o pomoc dla Patryka, przyjaciela Michałka z onkologii. Jego sytuacja jest o tyle ciężka, że w październiku zmarł jego tata. Chyba nie muszę dodawać w jak trudnej sytuacji znalazł się Patryk i jego mama… Licząc na Wasze serce dziękuję w ich imieniu…

Podany na apelu numer konta Piotra Szoła jest NIEAKTUALNY. Podaję numer konta Mamy Patryka, Ani.

Anna Szoła
ul. Tetmajera 6/60
83-110 Tczew
PKO BP 75 1020 1909 0000 3202 0118 4290
swift BPKOPLPW

1 procent po raz wtóry

W ubiegłym roku udało nam się uzbierać 13 tysięcy złotych, za co składamy serdeczne podziękowania wszystkim odpisującym 1 % swojego podatku dla Julii. Dzięki tym pieniążkom Julia ma zabezpieczoną rehabilitację ruchową i logopedyczną na cały rok. Z tych pieniędzy również zakupione zostały akcesoria komputerowe (mysz, przycisk, oprogramowanie) z którymi Jula coraz lepiej sobie radzi.

W tym roku znów zwracamy się do Was z prośbą o 1% podatku. Niektórzy nas pytają co i jak. Podobnie jak w ubiegłym roku wystarczy wypełnić 4 pola w formularzu PIT. Zmieniono tylko jedną rubrykę – wstawiono pole do określenia celu wpłacanego 1% podatku. 

————————————————————————————————

W części WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO,  wystarczy wpisać:

– w rubryce Nazwa OPP dane fundacji tj.: „FUNDACJA POMOCY SPOŁECZNEJ im. J. Beaumont”

– w rubryce Numer KRS: 0000073389”,

– w rubryce Wnioskowana kwota: odpowiednio obliczony 1% od kwoty podatku

W części INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE w odpowiednim polu: „JULINEK”

————————————————————————————————-

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM JUŻ DZIŚ Z SERCA DZIĘKUJEMY!!!

Bezinteresowna pomoc

Trochę ciszy u nas ostatnio, ale jeszcze się Marysia nie urodziła – chociaż kopie nogami i się kręci jakby chciała wyjść. Do ciężkich nóg i napiętego brzucha doszły zgagi, całe szczęście, że Manti pomaga.

A skoro już piszę, to chcę Wam powiedzieć coś o pewnej młodej, wyjątkowej osobie. Odezwała się do mnie kilka miesięcy temu, że mogłaby przyjść pobawić się z Julką, a ja w tym czasie mogłabym się zająć domem, sobą. I przyszła i polubiła Julka – Weronikę. A Weronika przyszła drugi i trzeci raz i tak już zostało. Jak ma trochę czasu to wpada do nas żeby zająć Julę czytaniem czy zabawą. Czasem wyjdziemy na specer i do sklepu. W ostatnich dniach jej pomoc była niezastąpiona – za co jestem jej przeogromnie wdzięczna. 

Niesamowita jest ta bezinteresowność młodych wolontariuszy. A tyle się gada, że ta dzisiejsza młodzież to to, czy tamto… Oby każde dziecko takie jak Julka doświadczyło wsparcia ludzi takich jak Weronika… 

Kartka dla Wiktorii

"Wiktoria ma lat 7,5. Jest chora na Mpd i nie chodzi. Jej wielkim marzeniem nie są zabawki czy rzeczy materialne ale to aby listonosz przyniósł jej mnóstwo kartek z życzeniami z okazji Dnia dziecka: "dużo zdrowia i żebym chodziła"

WIĘCEJ O WIKTORII –> http://ewelina-66.blog.onet.pl/

Ja kartkę już wysyłam… Może też znajdziecie chwilę?

Kartki proszę wysyłajcie na adres:
Wiktoria Szymańska
ul.Asnyka 21/3
62-600 Koło
z dopiskiem: "od zLotarybka.pl"

1 % podatku c.d.

Chciałam tylko podzielić sie z Wami informacją, że 1% podatku rzeczyczywiście trafia do Fundacji z adnotacją, że jest dla Julki. Jak mi przekazała pani księgowa, pierwsze przelewy już dotarły.

Trochę się martwiliśmy jak Urzędy Skarbowe podejdą do sprawy, ale widać, że wszystko jest tak jak powinno być 🙂

Już dziś dziękujemy za Wasz 1 %!!!

1% podatku

W roku ubiegłym udało nam się uzbierać z 1% podatku blisko 50 tysięcy złotych, za które jesteśmy Wam przeogromnie wdzięczni. Dzięki tym pieniążkom Julia ma regularnie terapię ruchową i logopedyczną (po 2 razy w tygodniu), ma super wózek i siedzisko, wygodne łóżko, mały podręczny ssak, który wszędzie można zabrać, parę mebli ułatwiających codzienną toaletę (wanna z leżaczkiem, specjalny "nocnik") i parę innych drobiazgów typu materac rehabilitacyjny czy specjalne wałki. Z pieniędzy tych udało nam się również pomóc kilku innym dzieciom, które tej pomocy pilnie potrzebowało.

Coraz częściej pytacie mnie jak można w tym roku odpisać 1% podatku dla Julki… Otóż… Zmiany w przepisach oraz walka rodziców o dostosowanie tych przepisów do potrzeb konkretnych dzieci spowodowały, że nie trzeba wpłacać jak w latach ubiegłych pieniążków samemu, ale wystarczy wypełnić 4 rybryki w formularzu PIT, a urząd skarbowy jest zobowiązany zebraną sumę przelać na konto odpowiedniej fundacji.

W związku z tym, że niektórzy się już rozliczają i pytają o konkretne dane, w zakładkach (1% dla Julki ) napisałam co i jak:

———————————————————

W części WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO,  wystarczy wpisać:

– w rubryce Nazwa OPP dane fundacji tj.: „FUNDACJA POMOCY SPOŁECZNEJ im. J. Beaumont”

– w rubryce Numer KRS: 0000073389”,

– w rubryce Wnioskowana kwota: odpowiednio obliczony 1% od kwoty podatku

– w rubryce Inne informacje w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem: „JULINEK”

—————————————————————————– 

Walczymy o 1%

Jak już wiadomo w przyszłym roku nie będzie można odpisać 1% podatku na konkretną osobę, będącą pod opieką organizacji pożytku publicznego. W związku z tym, że wiele zawdzięczamy starym przepisom, umieszczam Apel o spowodowanie zmian w tych nowych przepisach (apel pochodzi ze strony Natalki). My to może sobie jeszcze jakoś poradzimy, ale są inne dzieci i ich rodzice, którym brakuje środków do życia, jako takiego, a co dopiero do zapewniania swoim dzieciom "ekstra" rehabilitacji, czy pomocy w tym zakresie.

Zwracam się do Was więc z prośbą, o potraktowanie sprawy poważnie. Ja już wysłałam pismo do posłą na którego głosowałam…

Apel:

Szanowni Internauci, Rodzice Dzieci Niepełnosprawnych, Osoby Niepełnosprawne i Wszyscy Ludzie Dobrych Serc, chcący pomóc
Aktualnie obowiązująca ustawa o podatku doch. od osób fizycznych uniemożliwia przekazywanie przez Was 1% Waszego podatku dochodowego wybranym przez Was osobom – podopiecznym Organizacji Pożytku Publicznego. Jeśli uważacie, że trzeba to zmienić, to – wykorzystując internet – prosimy:

a/ zwrócicie się – jako Wyborcy – do Waszych Parlamentarzystów (tu jest ich lista uzależniona od okręgu wyborczego; po kliknięciu nazwiska posła pojawi się ikona poczty, pod którą jest ukryty adres mailowy: http://www.sejm.gov.pl/poslowie/okregi6.htm)przesyłając im poniższy tekst z prośbą o spowodowanie zmiany w ustawie w przyszłości oraz prośbę – propozycję wykorzystania aktualnych rozwiązań prawnych, tak aby było możliwe przekazanie 1% ze wskazaniem osoby w rozliczeniu PIT za 2007 rok,

Tekst dla Rodziców dzieci niepełnosprawnych
Tekst dla pozostałych Podatników

PROSZĘ UZUPEŁNIĆ W WYSYŁANYM TEKŚCIE DANE OSOBOWE WŁASNE I POSŁA ORAZ POPRAWIĆ FORMĘ JĘZYKOWĄ OZNACZONĄ KOLOREM CZERWONYM

b/ proście swe rodziny, znajomych o przesyłanie powyższych próśb do ich parlamentarzystów,

c/ nagłaśniajcie powyższe rozwiązanie i prośby na forach internetowych, kontaktujcie się ze znanymi Wam mediami w tej samej sprawie.

STWÓRZMY NACISK MAILOWO-MEDIALNY NA DECYDENTÓW –
MIEJMY WPŁYW NA NASZĄ RZECZYWISTOŚĆ!

ZBLIŻA SIĘ CZAS ROZLICZANIA PIT 2007!