W roku ubiegłym udało nam się uzbierać z 1% podatku blisko 50 tysięcy złotych, za które jesteśmy Wam przeogromnie wdzięczni. Dzięki tym pieniążkom Julia ma regularnie terapię ruchową i logopedyczną (po 2 razy w tygodniu), ma super wózek i siedzisko, wygodne łóżko, mały podręczny ssak, który wszędzie można zabrać, parę mebli ułatwiających codzienną toaletę (wanna z leżaczkiem, specjalny "nocnik") i parę innych drobiazgów typu materac rehabilitacyjny czy specjalne wałki. Z pieniędzy tych udało nam się również pomóc kilku innym dzieciom, które tej pomocy pilnie potrzebowało.
Coraz częściej pytacie mnie jak można w tym roku odpisać 1% podatku dla Julki… Otóż… Zmiany w przepisach oraz walka rodziców o dostosowanie tych przepisów do potrzeb konkretnych dzieci spowodowały, że nie trzeba wpłacać jak w latach ubiegłych pieniążków samemu, ale wystarczy wypełnić 4 rybryki w formularzu PIT, a urząd skarbowy jest zobowiązany zebraną sumę przelać na konto odpowiedniej fundacji.
W związku z tym, że niektórzy się już rozliczają i pytają o konkretne dane, w zakładkach (1% dla Julki ) napisałam co i jak:
———————————————————
W części WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO, wystarczy wpisać:
– w rubryce Nazwa OPP dane fundacji tj.: „FUNDACJA POMOCY SPOŁECZNEJ im. J. Beaumont”
– w rubryce Numer KRS: „0000073389”,
– w rubryce Wnioskowana kwota: odpowiednio obliczony 1% od kwoty podatku
– w rubryce Inne informacje w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem: „JULINEK”
—————————————————————————–