Jako jedna z licznych mam niepracujących z powodu opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem mam problem ze świadczeniami z opieki społecznej, bo nasza rodzina przekroczyła w ubiegłym roku dochód na osobę (583 zł). Tym samym sposobem nie mam już płaconej składki ZUS, nie mówiąc już o ok. 500zł mniej miesięcznie. Pozostaje 153 zł zasiłku pielęgnacyjnego, który to w porównaniu do potrzeb Julki jest żenująco śmieszny – nie starczyłby nawet na 3 godziny rehabilitacji.
Ogólnie przepisy są tak kiepsko skonstruowane, że rodzice niepełnosprawnych dzieci, postanowili je zmienić. W tym celu na FORUM "RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ" powstała petycja. Zanim trafi ona na biurka rządowe jest potrzeba nagłośnienia sprawy jak najbardziej się da i uzyskania wsparcia instytucji pozarządowych będących związanych z pomocą na rzecz niepełnosprawnych.
Aby oddać swój głos ZA należy wejść na stronę www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=3491, pojawi się wówczas treść petycji, zaś pod nią widnieją zakładki – należy kliknąć POPIERAM PETYCJĘ-JESTEM ZA. Żeby głos był ważny należy podać imię i nazwisko oraz maila, na który przyjdzie prośba o potwierdzenie podpisu.