Praca z komputerem

Wczoraj dotarła do nas długo oczekiwana przesyłka z firmy HARPO, a w niej mysz, switch i programik komputerowy dla Julki. W ten sposób otworzyliśmy nowy rozdział kształcenia naszej małej. Do tej pory na komputerze były tylko bajki, a od wczoraj wzięliśmy się za ostry trening używania switcha – to ten duży żółty przycisk. Niestety nie jest dość czuły (chyba że da się regulować) i Julia musi wypracować jakiś sposób na jego przyciskanie/uderzanie. Programik polega na tym, że pojawia się na ekranie obrazek i za każdym kolejnym kliknięciem w przycisk koloruje się jakaś jego część. Towarzyszą temu również dźwięki. Julia już wie że trzeba coś zrobić z przyciskiem (podnosi palce, nadgarstek), ale potrzebuje naszej pomocy bo nie ma wystarczająco sił na efektywne uderzenie. Mam nadzieję, że jakoś to przepracujemy – w końcu to dopiero drugi dzień zabawy. Mysz (to duże z żółtą kulą w środku) póki co służy jako łącznik między komputerem a switchem, no i do zabawy kursorem 🙂

Dodaj komentarz