2 lata

Kiedy pierwszy raz usłyszałam, że Julia może mieć rdzeniowy zanik mięśni zaczęłam szukać informacji w internecie na temat choroby. Pierwsze wzmianki brzmiały jak wyrok "góra dwa lata życia". Do dziś pamiętam, jak wyszłam z badania EMG podczas którego lekarz powiedział, że to prawie na pewno SMA. Na korytarzu brakowało mi tchu, nie umiałam wytłumaczyć mojemu tacie, który był z nami o co chodzi – nie przechodziło mi przez gardło – dwa lata…

Za parę godzin Julia skończy drugi rok swojego życia. Jest zdrowa i zadowolona. Dzięki postępowi w dziedzinie respiratoterapii oraz rosnącej w internecie informacji o chorobie rodzice dzieci z SMA I już nie muszą się trząść na wspomnienie tych "dwóch lat". Wiadomo, że nigdy nie wiemy co jest komu pisane, ale zawsze jest to nadzieja na dłużej. Ile dłużej? – To wie tylko Bóg…

A my cieszymy się z drugich urodzin Julii, które to świętowaliśmy w najbliższym gronie już dziś… Oto nasza solenizantka:

Uradowana gośćmi, prezentami, tortem tak się zmęczyła, że zasnęła w trakcie imprezy na siedząco:

Więcej zdjęć możecie zobaczyć w GALERII.

ps. A my dalej czekamy na siotrzyczkę. Wszyscy mi wróżą, że jutro urodzę, w dniu urodzin Julii 🙂 … zobaczymy. Napewno dam znać!

Dodaj komentarz