Łóżko i wózek

Julka ma nowe łóżko. Niemieckiej firmy AKS (http://www.aks.de/index.htm). [W zakładce "Neuheiten" jest nowa wersja tego łóżka.] Julka dostała model starszy, po promocyjnej cenie, dzięki zaangażowaniu naszego kolegi Patryka (JESTEŚMY MU BARDZO WDZIĘCZNI), który zajmuje się sprzedażą sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego (http://www.gomed.pl). Razem z łóżkiem mamy też specjalny przeciwodleżynowy materac. Postaram się niedługo zamieścić zdjęcie, ale narazie tylko Wam powiem, że łóżko jest wielkie (160×90) w stosunku do Juli 🙂 Można ją położyć w poprzek, co akurat jest przydatne podczas pielęgnacji i ćwiczeń. Elektronicznie można w nim regulować wysokość oraz położenie głowy. Jednym słowem jest bajeranckie i posłuży małej jeszcze przez lata…

A wózek zamówiliśmy (u tego samego kolegi 🙂 ) w porozumieniu z naszą rehabilitantką, która zatwierdziła pewne detale. Jest to wózek niemieckiej firmy Otto Bock (http://www.ottobock.com). Nazywa się ładnie – Kimba (taki sam wehikuł ma nasz kolega Precel i koleżanka Hanusia). Jest to jedyny wózek na rynku, który ma specjalną półkę pod respirator i można go używać jako pionizator. Zdecydowaliśmy się na niego ze względu na obie funkcje. Dzięki specjalnym pasom i innym bajerom można dziecko tak ustabilizować, aby mogło spędzać czas w maksymalnie pionowej (dla siebie) pozycji. Naszym plusem jest to, że Julia świetnie toleruje wysokie ułożenia i mamy nadzieję że wykorzystamy to maksymalnie, chociażby na spacerach – w wyższej pozycji ma szansę zobaczyć więcej świata np. zwierzątka w ZOO, albo jak mama karmi łabędzie nad stawem 😉 [Ania, Ty wiesz :)]. Wózek powienien być w ciągu najbliższych tygodni. Nie możemy się go doczekać…

Obie rzeczy mogliśmy zakupić, dzięki Waszej pomocy, za co kolejny raz bardzo mocno dziękujemy.

Dodaj komentarz