Pozwolę sobie zacytować:
5 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.
Z
tej okazji przypominamy, że od dwóch miesięcy na stronie internetowej
Miasta Gdańska – w zakładce „Gdańsk bez barier” –działa podstrona, na
której można zgłaszać wszelkie przeszkody, które napotykają osoby
niepełnosprawne w naszym mieście: od przeszkód na chodnikach, przez zbyt
słaby sygnał dźwiękowy przy przejściu dla pieszych, po nieuprawnione
parkowanie na tzw. kopertach.
Oto link do formularza:
http://www.gdansk.pl/niepelnosprawni?zba=0
Po zgłoszeniu odpowiednie służby podejmują działania, a osoba zgłaszająca jest informowana o tych działaniach i ich skutkach.
Do
tej pory przez formularz zgłoszono jedynie dwie przeszkody: obydwie
dotyczyły uporczywego parkowania na tzw. kopertach przez osoby
nieuprawnione.
W Gdańsku mieszka ponad 49 tysięcy osób niepełnosprawnych. Więcej informacji w zakładce „Gdańsk bez barier”: http://www.gdansk.pl/niepelnosprawni