Rozpoczął się nowy rok szkolny. Julia jest uczennicą czwartej klasy. Plan lekcji już gotowy, a panie nauczycielki (logopeda i rehabilitantka) rozpoczęły pracę z Julką. Tuż przed zajęciami, mama dopracowywała tablice komunikacyjne, dzięki którym pani Ania będzie mogła z Julką rozwiązywać różne zadania. Ciekawe, co to będzie…
Przed nami jesień, czas wirusów – młodsza siostra chora, mama chora, ale Julka utrzymuje wakacyjną formę – i niech tak zostanie.